Finančna poročila družbe Japan Tobacco v prvem polletju in drugem četrtletju: prihodki od izdelkov, ki se ne segrejejo, so se povečali za več kot 25,5 %; Ploom se je razširil na 21 trgov po vsem svetu
Pustite sporočilo
Finančna poročila družbe Japan Tobacco v prvem polletju in drugem četrtletju: prihodki od izdelkov, ki se ne segrejejo, so se povečali za več kot 25,5 %; Ploom se je razširil na 21 trgov po vsem svetu
Japan Tobacco je objavil svoje finančno poročilo za drugo četrtletje in prvo polovico leta 2024. Poslovni prihodki so se v drugem četrtletju medletno povečali za 14 % na 829,6 milijarde jenov (približno 5,58 milijarde USD); čisti dobiček se je medletno povečal za 3,9 % na 147,9 milijarde jenov. juanov (približno 1 milijarda ameriških dolarjev). V šestih mesecih do danes tega leta so se prihodki iz poslovanja povečali za 12,7 % na 1.569,9 milijarde jenov (približno 10,6 milijarde USD) v primerjavi z enakim obdobjem leta 2023; čisti dobiček se je medletno povečal za 6,3 % na 305,2 milijarde jenov (približno 2,05 milijarde USD).
2. avgusta je Japan Tobacco Company (JT) objavil svoje finančno poročilo za drugo četrtletje in prvo polovico leta 2024, ki kaže, da je podjetje v četrtletju doseglo znatno finančno rast. Poslovni prihodki so se v drugem četrtletju medletno povečali za 14 % na 829,6 milijarde jenov (približno 5,58 milijarde USD); čisti dobiček se je medletno povečal za 3,9 % na 147,9 milijarde jenov (približno milijardo ameriških dolarjev). V šestih mesecih do danes tega leta so se prihodki iz poslovanja povečali za 12,7 % na 1.569,9 milijarde jenov (približno 10,6 milijarde USD) v primerjavi z enakim obdobjem leta 2023; čisti dobiček se je medletno povečal za 6,3 % na 305,2 milijarde jenov (približno 2,05 milijarde USD).

Ključni finančni poudarki JT2024 Q2 (v primerjavi s Q2 2023):
Skupni prihodek: 14.0 % na 82,96 milijarde jenov.
Osnovni prihodki (pri stalnih menjalnih tečajih): povečanje za 6,7 % na 74,57 milijarde jenov.
Prilagojeni dobiček iz poslovanja (pri stalnih menjalnih tečajih): povečanje za 2.0 % na 22,38 milijarde jenov.
Dobiček iz poslovanja: povečanje za 4,7 % na 21,68 milijarde jenov.
Čisti dobiček: povečanje za 3,9 % na 14,79 milijarde jenov.
Ključni finančni poudarki JT2024 H1 (v primerjavi s H1 2023):
Skupni prihodek: 12,7 % na 156,99 milijarde jenov.
Osnovni prihodki (pri stalnih menjalnih tečajih): povečanje za 6,2 % na 142,24 milijarde jenov.
Prilagojeni dobiček iz poslovanja (pri stalnih menjalnih tečajih): 2,7 % več na 45,48 milijarde jenov.
Dobiček iz poslovanja: povečanje za 4,6 % na 43,27 milijarde jenov.
Čisti dobiček: povečanje za 6,3 % na 30,52 milijarde jenov.
Prilagoditve napovedi za celotno leto 2024:
Prihodki: po pričakovanjih se bodo povečali za 93 milijard jenov, kar je 9,4 % več za celotno leto.
Osnovni dohodek (pri stalnih menjalnih tečajih): pričakuje se, da se bo povečal za 20 milijard jenov, kar je 4,7 % več za celotno leto.
Prilagojeni dobiček iz poslovanja (pri stalnih menjalnih tečajih): pričakuje se, da se bo povečal za 17 milijard jenov, kar je 2,3 % več za celotno leto.
Dobiček iz poslovanja: pričakuje se, da se bo povečal za 12 milijard jenov, vendar padel za 1,8 % medletno.
Čisti dobiček: po pričakovanjih se bo povečal za 20 milijard jenov, vendar za 1,5 % manj kot leto prej.
Prosti denarni tok: pričakuje se zmanjšanje za 67,7 milijarde jenov.
Masamichi Terabatake, predsednik in izvršni direktor JT Group, je dejal:
»Skupina JT je v prvi polovici leta poslovala dobro, pri čemer je rast tobačnega poslovanja temeljila na krepitvi tržnega deleža in cenovnih strategij. Skupni obseg prodaje se je medletno povečal za 2.0 %, z Prodaja gorljivih izdelkov se je povečala za 1,7 % in izdelkov, ki ne gorijo (RRP) za 25,5 %, zlasti na japonskem trgu se je prodaja Plooma povečala za 36 %, prodaja pa se je stalno povečevala na 21 trgih po vsem svetu.






